(044) 353-37-77; (050) 418-34-63;
(098) 363-00-00;
Режим роботи: Пн-Пт з 9-00 до 18-00

Увійти на сайт Х

Логін:

Пароль:

 Запам'ятати мене на комп'ютері
Забули свій пароль?

Увійти Реєстрація

Зворотній дзвінок

(050)4183465 - Гаряча лінія (побажання та зауваження)
Меню

08.09.2016

14 жовтня - День захисника України

Залишилося трохи більше місяця до свята, яке на сьогоднішній день є одним з найголовніших свят країни, мова йде про День захисника України!
Церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці, що відзначається 14 жовтня, для запорізьких козаків було великим святом. Нових старшин зазвичай обирали саме в цей день. У 1999 році указом Президента України було встановлено «День українського козацтва», що відзначається щорічно в день свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Як відомо, ще третій президент України Віктор Ющенко, намагаючись змінити радянські традиції, шукав інші дати, які суспільство могло б прийняти замість 23 лютого. Було очевидно, що 6 грудня цю дату повноцінно не замінить. У 2008 р Ющенко назвав 29 січня (День подвигу героїв Крут) справжнім національним Днем захисника Вітчизни і підтримав ініціативи щодо державного встановлення такого пам'ятного дня (в січні 2008 р Черкаська обласна організація Української народної партії запропонувала президенту перенести святкування Дня захисника Вітчизни з 23 лютого на 29 січня). Втім, далі розмов справа не зайшла.
 
Про бажання перенести святкування Дня Захисника Вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня Президент України Петро Порошенко заявив під час свого виступу на День Незалежності України в 2014 році. Зокрема, він заявив:

«У багатій подвигами літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я підкреслюю, Україна ніколи більше не буде святкувати це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої! »
 
14 жовтня 2014 року указом Президента України було встановлене свято «День захисника України», яке відзначається щорічно 14 жовтня. Одночасно був скасований указ 2009 року, згідно з якому 23 лютого відзначався День захисника Вітчизни.
 
5 березня 2015 року Верховна Рада України оголосила 14 жовтня вихідним днем.
10 жовтня 2015 року внесено зміни в указ Президента України від 23 серпня 2004 року «Про День Державного Прапора України». Список державних свят, під час яких органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян пропонується встановлювати (вивішувати) Державний Прапор України, доповнений Днем захисника України.
12 жовтня 2015 року Національний банк України вводить в обіг 50 тис. Пам'ятних монет «День захисника України» номіналом 5 гривень.


14 жовтня 2014 року голова Республіки Крим Сергій Аксьонов висловив обурення з приводу рішення Петра Порошенка святкувати День захисника України 14 жовтня. На його думку, це викликає гнів і осуд у тих, хто боролися «за незалежність нашої спільної Батьківщини», але президент на це відповів "Я розумію, в силу інерції, багаторічної звички жінки вітатимуть своїх чоловіків. Тут кожен може приймати своє рішення, але державно-політичного забарвлення день 23 лютого відтепер і назавжди позбавлений "

                                                                                                          
Підводячи підсумки визначимо 6 основних фактів про цей день:

  1. Свято відзначається в день Покрови Пресвятої Богородиці, одночасно з Днем Українського козацтва. Традиція вшановувати Богородицю, як покровительку українського війська, прийшла ще від князів Київської Русі до козацтва. Це свято було одним з найголовніших свят і для запорізьких козаків.

  2. З 2015 року, згідно з указом президента Петра Порошенка, є державним святом і неробочим днем. Свято встановлене з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

  3. День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято також відзначається 14 жовтня.

  4. 14 жовтня традиційно відзначали як день створення Української повстанської армії, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є суперечливою. Ще з середини нульових в Києві і інших містах традиційно проводилися марші на підтримку визнання УПА на державному рівні.

  5. 12 жовтня 2015 року Національний банк України ввів в обіг 50 тисяч монет День захисника України номіналом п'ять гривень.

  6. 14 жовтня 2015 року глядачі провідних загальнонаціональних телеканалів зможуть подивитися документальний фільм Рейд. Стрічка присвячена героїчним рейдам українських десантників, які зупинили російську агресію в серпні-вересні 2014 року.

У країні дуже велика криза, і якщо коштів на армію абияк вистачає, то на самих же військовослужбовців їх майже немає. Нагороджень відбувається дуже мало, а якщо і відбуваються то вже посмертно або ж за дуже серйозні подвиги. Але то що наші солдати воюють в зоні АТО вже можна вважати подвигом гідним нагороди!
Саме тому ми пропонуємо нагородити наших героїв в день захисника України. Країна повинна знати своїх героїв!
Вибрати відповідну нагороду ви зможете натиснувши сюди http://www.garantpartners.com.ua/ua/predloj/694/


К списку новостей